A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Chile - Diskuze

Původní dotaz

Jak se v Chile domluvit?

16.02.2008 14:55:09 | Richard25
Ahoj, chtěl bych jet do nějaké exotičtější země v Jižní Americe a Chile samozřejmě také přišlo v Úvahu. Nemám žádné povědomí o tamější kultuře a lidech a také neumím španělsky. Já vím, je to zvláštní, že pak volím Jižní Ameriku, ale už mě tam tak něco prostě táhne. Nevíte někdo, jestli mi bude k něčemu angličtina a Němčina???? Předem dík moc za rady! Ríša
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jana
09.01.2015 16:04 193.193.172.***
Re: odpověď  

ahoj, chtěla jsem se zeptat, poslala by jste do Chile 15 letou dceru na studium? Potřebovala bych víc informací o té zemi, neumím se jako matka rozhodnout. Neměla byste chvilku?
Jana

Ing.Jan Neumann
26.11.2010 15:11 85.71.114.***
Jak se v Chile domluvit  

Pro toho, kdo umí německy, doporučuji překrásný X. región "Los Lagos" s hlavním městem Puerto Montt. Celý tento kraj byl kolonizován Němci po r. 1852. Také od nás z Broumova odešlo do Chile 1871-74 cca 400 kolonistů a 25 km severně založili Nový Broumov (Nueva Braunau), který je přiřazen k městu Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue - je dlouhé 70 km a má překrásnou přírodu: vulkány Osorno a Calbuco, vodopády Petruhue, fantastická je cesta okolo jezera. V obci Nueva Braunau je museum Antonio Felmer. Viz www.expedice.broumov.com

• Anonym (8)
Hanané 03.01.2010 13:43
Domluva v Chile  

Bez španělštiny budeš ztrácet spoustu času i peněz, moc se toho nedozvíš, s nikým se nezkamarádíš. Budeš jen "turista". Angličtina i němčina Ti budou na h...
Bohužel. Hanka /www.hanane.cz/

Pepa2
27.08.2009 13:40 195.144.99.***
RE: Ja si hraju s myslenkou  

Enrique: čéče, teď by se dala sehnat zpáteční letenka Mnichov(Vídeň)-Madrid-Santiago(deChile) za 15 tis. Kč na odlet v půli listopadu. Kdybych neměl už koupenou letenku do Thajska, šel bych do toho. :-) Kamenem úrazu jsou exotické destinace (Kuba, Panama, Kostarika...)kde jsou letenky relativně drahé cca 25tis. KčMusel by člověk permanentně viset na netu, aby dostal výbornou cenu.

Umět španělsky je samozřejmě výhoda, ale není to nezbytně nutné.Pokud někdo cestuje individuálně tak bez španělštiny příjde maximálně o zážitky se střety s obyčejnými lidmi, třeba indiány.Popovídat si jen tak, jak se mají a tak.Abych to uvedl na příkladu, když jsme byli u indiánů v San Blas v Panamě, jednou večer nám místní vyprávěli své tradice a španělsky-anglicky uměl pouze jeden turista z dvaceti :-).My mu samozřejmě poděkovali, protože jinak z dovolené bychom si přivezly maximální fotky pláží, nevěděli bychom co je trápí apod. takhle máme v paměti kulturní zážitky jak z cestovatelských knih.

jinak univerzálním překladačem jsou peníze a jen ignorant se nenaučí těch pár primitivních základních slovíček - si, no, gracias, buenos dias, adios :-) una mas (cerveza) :-D. Když za cokoliv chcete zaplatit, protějšek se vždy ozve, že dostal málo peněz a to se pozná i bez slov:-).

Misamala
26.06.2009 14:50 85.70.187.***
RE: odpověď  

Ahoj, bydlela jsem v Chile něco přes rok a občas se tam vracím jako průvodkyně pro české turisty, mám procestováno od Aricy po Punta Arenas, tedy skoro celé, s tou angličtinou bych moc nepočítala (na turistických místech ano: tím myslím hotely, vstupy do NP,...) - samozřejmě počítejte s velmi krkolomnou angličtinou s šíleným přízvukem, takže je třeba dost přemýšlet, co Vám kdo řekl, ale na takových tržištích, kde najdete ty nejlepší chilské speciality, v levných penzionech, atd. se anglicky nedomluvíte (s němčinou opravdu obstojíte pouze když narazíte na potomky nějakých německých přistěhovalců na jihu v oblasti Temuco, Puerto Montt, Valdivia). Ale myslím, že pro jednoduchou domluvu si stačí vypsat pár nejdůležitějších frází ve španělštině, do baťůžku slovníček a určitě se vše zvládne a ruce + nohy občas mluví za nás :-D

• Anonym (1)
endyy 28.04.2009 15:29
odpověď  

V Chile s angličtinou nepočítejte, kdo říká že trochu umí, neumí nic. Takže jen španělsky.

• Anonym (5)
Sinagl Pavel
13.04.2009 18:18 88.208.97.***
Domluvit se v Chile  

Dobrý den , rád bych tímto přidal svou zkušenost.Právě jsem se vrátil z cesty po Chile a s domluvit se anglicky není žádný problém.Bez problémů jsem se domluvil v Argentině,Uruguayi a i Brazílie neni problematická.
Pavel Šinagl

• Anonym (10)
chilanka :-)
20.02.2009 02:03 88.101.202.***
chile  

neodjel uz jsi nahodou do chile? :-)
s anglictinou opravdu nee, nemcina mozna na jihu, tam je dost rodin po nemeckych emigrantech, ale jinak spanelsky!!!!!! je to krasna zeme, stravila jsem tam minulych 7 mesicu a pojedu zas :-)

• Anonym (9)
Enrique
07.07.2008 10:56 89.129.119.***
Ja si hraju s myslenkou  

Richarde uc se spa&ntilde;elsky je to krasnej jazyk a ja sam ho mluvim jiz 10 let, Hraju si s myslenkou ject na chvilku do jizni ameriky, ale kam to je otazka., lakaji me staty jako COSTARICA, Domonikanska republika, nebo Chile

• Anonym (6)
  • Anonym (1)
lasec
24.05.2008 02:11 121.72.87.***
Lasec  

Ahoj Riso,mozna se budes divit,ale v Chile se moc anglicky nemluvi :-( .Nedavno sem si nasel holku z Chile a tak se tam taky chci juknout.A co jsem se od ni dozvedel je ze anglictina je tam v malo procentech a nemcina?to te buch provazej :-) Ale jinak Chilani sou moc kamaradsky a taky se umej dost rossoupnout :-D Tak ti preji hodne stesti a zacni se ucit spanelsky Ja se taky ucim

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu